Najít kamarády – zažít dobrodružství

Jsme 148. chlapecký oddíl z Ostravy. Chodí k nám kluci od 6 do 15 let, kteří rádi jezdí na výpravy, učí se novým věcem, zažívají dobrodružství a nebojí se nových výzev.

V našem oddíle máme 2 skupiny dětí, dělené podle věku. Mladší i starší kluci se pravidelně schází na samostatných schůzkách, všichni jezdíme na výpravy, některé jsou společné a na závěr jedeme spolu na letní tábor.

Máme ve středisku poblíž také dívčí oddíl nebo na skaut.cz/mapa a najděte nejbližší skautský oddíl podle vašich preferencí.

S námi zažiješ a objevíš:

• Dobrodružství nejen v přírodě
  • Zábavu s dobrými kamarády
  • Pohyb
  • Pomoc druhým
  • Praktické dovednosti
  • Zdravé sebevědomí
  • Samostatnost i spolupráci
  • Prostor pro to, co tě baví
  • Sílu charakteru
  • Příležitost neustále se učit a rozvíjet

Skupiny

Vlčata

Kluci na 1. stupni ZŠ
Schůzky ve čtvrtek od 16:30
Na schůzku si vezmi >

Skauti

Kluci na 2. stupni ZŠ
Schůzky v úterý od 17:00
Na schůzku si vezmi >

Chceš zažít dobrodružství
v přírodě se skvělými kamarády?

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 15 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

Václav Štula

vedoucí oddílu
vaclav@stulovi.cz

Michal Kolondra – Nio